Aikataulu

Aikataulu on alustava. Lopullinen aikataulu julkaistaan kun kaikki ilmoittautumiset on vastaanotettu. Tästä voit ladata aikataulun .pdf-tiedostona.

Joitain alkamisaikoja on aikaistettu alustavasta aikataulusta. Teams / Ceili alkaa klo 12:00, intermediate klo 13:30 ja Open / Premier championships klo 15:00.

Beginner 9:30

Competition numberCompetitionAge group
REEL
1 + 1aU25
1b + 1cO25
LIGHT JIG
2 + 2aU25
2b + 2cO25
SINGLE JIG
3U18
3c + 3bAdult competitionO25
SLIP JIG
4 + 4aU25
4b + 4cAdult competitionO25
HEAVY JIG
5 + 5a + 5bAdult competition*U30
5cAdult competitionO30
HORNPIPE
6 + 6a + 6b + 6cAdult competitionall ages

TULOKSET (beginner)

Primary 11:00

Competition numberCompetitionAge group
REEL
7 + 7a +7bAdult competition*U30
7cAdult competitionO30
LIGHT JIG
8a + 8b +8cAdult competition*all ages
SINGLE JIG
9a + 9b +9cAdult competition*all ages
SLIP JIG
10 + 10a + 10b +10cAdult competition*all ages
HEAVY JIG
11b + 11cAdult competition*all ages
HORNPIPE
12 + 12b + 12cAdult competition*all ages
TRAD SET DANCE (beginners/primary)
13 + 13aAdult competition*all ages

Teams / Ceilí 12:00

Competition numberCompetitionAge group
2-HANDS
14U25
14aAdult competitionO25
3-HANDS
15U25
15aAdult competitionO25
4/6 HANDS
16U25
16aAdult competitionO25
8-HANDS
17U25
17aAdult competitionO25

Helsinki treble reel

Competition numberCompetitionAge group
18Any

TULOKSET (primary, traditional set dance, teams and Helsinki treble reel) 12:30

TAUKO 13:00 – 13:30

Intermediate 13:30

Competition numberCompetitionAge group
REEL
19 + 19aAdult competition*U30
19bAdult competitionO30
SLIP JIG
20 + 20a + 20bAdult competition*all ages
HEAVY JIG
21 + 21bAdult competition*all ages
HORNPIPE
22 + 22a + 22bAdult competition*all ages
TRAD SET DANCE
23 + 23aAdult competition*all ages

TULOKSET (intermediate)

Open / Premier Championship 15:00

Competition numberCompetitionAge group
24PREMIER CHAMPIONSHIPSU20
24aHeavy round
24bLight round
25PREMIER CHAMPIONSHIPSO20
25aHeavy round
25bLight round

TULOKSET (Championships): 16:30

KISAT PÄÄTTYVÄT 17:00